

КАБІНЕТ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА
«Мудрий не той, хто знає багато,
А той, чиї знання корисні.»
Есхіл
Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту здобувачі освіти у попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини.
Соціальний педагог, як фахівець повинен дотримуватись таких основних норм та правил:
-
Толерантність – соціальний педагог повинен терпляче ставитися до своїх клієнтів і не виражати до них як не симпатії, так і не антипатії.
-
Конфіденційність отриманої інформації – соціальний педагог не має права розголошувати отриману інформацію про свого клієнта, про його проблеми та негаразди, окрім таких винятків: якщо ця інформація може нашкодити клієнту чи комусь іншому; якщо ця інформація потрібна для проведення слідства; та інші випадки що передбачені чинним законодавством України, тоді інформація підлягає розголошенню.
-
Професіоналізм фахівця – соціальний педагог повинен мати належну освіту та належний рівень кваліфікації щоб плідно працювати в своїй галузі. Також соціальний педагог повинен підвищувати та покращувати свій рівень професіональності, вивчаючи і опрацьовуючи нові джерела і публікації, статті та видання які можуть покращувати його професіональний рівень, статті та видання які можуть покращувати його професіональний рівень. Для підвищення своєї професійності соціальний педагог повинен також проходити курси підвищення кваліфікації, які діють при навчальних закладах, які готують соціальних педагогів.
-
Клієнтоцентризм – для соціального педагога інтереси клієнта повинні бути вище своїх власних інтересів.
У своїй діяльності керуюся:
-
Конституцією України
-
Законом України “Про освіту ”
-
Положенням про психологічну службу в системі освіти України
-
Нормативними документами МОН України
-
Декларацією прав людини
-
Конвенцією ООН про права дитини
-
Чинним законодавством України
-
Етичним кодексом соціального педагога
Нормативні документи:


Напрямки діяльності:
Діагностична;
Прогностична;
Консультаційна;
Захисна;
Соціально — перетворювальна;
Профілактична;
Організаційна


